AlpakadAlpacas

Estonian biggest alpacafarm. Alpacas are related to camels and Lama. They come from south America. On our farm you can also see African minigoats, Ousannt Sheep(smallest sheepbreed in the world) Angora rabbits, chickens, dog and cats

How to find us

Asume Are vallas, Niidu külas Pärnumaal. Tallinn-Pärnu maantelt Are bussipeatuse  juurest keerata Tori teele ja mööda seda ~1,5 km ning keerata Alpakafarmile suunava viida juurest “Are küla tee”-le. Kui sõidad mööda seda teed otse 1,7 km, siis oledki jõudnud Alpakafarmi.

Kuidas käituda meie farmis

Kui soovid meie farmis saada parimat elamust, siis see ei olene mitte sellest, kuidas loomad käituvad Teie siin viibimise ajal, vaid sellest kuidas Teie käitute meie territooriumil. Loomadele pole sisse programmeeritud, et nad peavad kõiki külastajaid ühtmoodi tervitama ja ootama.

Alpakadel, samuti nagu kõikidel teistelgi loomadel, on väga hea intuitsioon. Nad tunnetavad väga kergelt närvilisust ja halbu mõtteid. Alpakad pole agressiivsed ja ei hammusta, seega ei pea keegi neid kartma, sest ka hirm on kergesti tunnetatav.

Alpakad ei armasta lärmi, jooksmist, järske liigutusi ja pea pealt katsumist. Enda poolt kaasa võetud porgandite, saia, leiva, õuna ja muude maiustega loomade söötmine meie farmis on rangelt keelatud!